Zaczynamy Trening

Jest to forum o tematyce kulturystycznej dla osob ktore zaczynaja


#1 2012-12-21 21:43:17

 Ozzy

Sparta

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-12-21
Posty: 95
Punktów :   

Jakie Suple - Czyli Rady Wujka Ozzy-ego

Hej

Aktualnie przygotowuję się pod siłownie. Wdrożyłem odpowiednią dietę, co jest podstawą do jakiegokolwiek działania i oczekiwania
rezultatów, a także ćwiczę spokojnie poszczególne partie mięśniowe przygotowując się pod brutalny intensywny trening, który rozpocznę od stycznia nowego roku.

Jak pisałem wyżej podstawą jest dieta. Jest to najistotniejszy, a zarazem najtrudniejszy element siłowni. Dieta wymaga dyscypliny i systematyki. Tylko odpowiednio zbilansowane posiłki i odpowiednia dawka zdrowych kalorii może pobudzić nasz organizm do hiper pompy ...

Sam studiując wiem jak czasem trudno jest utrzymać dobrą dietę chodząc do pracy,szkoły,na uczelnie. Tu z pomocą przychodzą nam Suple , których na rynku jest od chu** ...

ZAWSZE należy jednak pamiętać że ŻADNE suplementy i odżywki nie mogą się równać z proteinami (białka) węglowodanami i zdrowymi tłuszczami zawartymi w naturalnym pożywieniu !!!

Nie mniej jednak korzystanie z tych wynalazków pozwala nam uzupełnić ewentualne braki w diecie (odnośnie diety będzie osobny wątek)
Tak naprawde wszelkie odzywki i suple powinny służyć tylko do uzupełniania braków w diecie! w żadnym wypadku nie mogą one zastępowac właściwej diety!

Kolejność jaką należy wpoić sobie do głowy to : DIETA ---> Trening ----> ewentualne odżywki ... NIGDY NA ODWRÓT

Wróćmy do Supli

Tak jak pisałem od stycznia jade ostro z siłownią. Zdaje sobie sprawę,że momentami przestrzeganie diety może być bardzo trudne.
Aby temu zaradzić napewno przygotuje sobie dokładny plan posiłków na każdy dzień by z góry wiedzieć kiedy mogę nie dać rady zjeść ciepłego
pożywnego posiłku ...zamiast niego "zjem" odpowiednio przyrządzoną "mixturę" z shakera

Zanim jeszcze powiem jakie suple osobiście polecam wyjaśnie może krótko poszeczególne pojęcia dotyczące najczesciej branych suplementów diety:)

1. Gainer ---> Gainery są to odżywki węglowodanowo-białkowe z dużą przewagą węglowodanów. Najczęściej zawierają one na 100 gram produktu:
- od kilkunastu do nawet trzydziestu kilku gram białka.
- od sześćdziesięciu kilku do nawet dziewięćdziesięciu gram węglowodanów
- i do kilkunastu gram tłuszczu.
Oczywiście są to główne składniki, czyli makroskładniki.

2. GLUTAMINA (popularne CARBO)
Jest to również dosyć powszechny suplement. Posiada on tyle zalet, ze chyba nie dałbym rady wszystkiego zmieścić w jednym artykule. Wymienię zatem tylko kilka:
- działa antykatabolicznie ("zjadany tuż po treningu aby uzupełnić glutaminę. Ma to na celu zapobiegniecie Katabolizmowi czyli zjadaniu samego siebie.. Ma na celu wywołanie ANAbolizmu )
- podwyższa poziom hormonu wzrostu
- zwiększa przyrost masy mięśniowej
- obniża poziom kwasu mlekowego (zakwasy)
W skrócie ma ona na celu przyspieszenie regeneracji !!!

3.KREATYNA
Tego suplementu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zatem nie będę się rozpisywał. W skrócie ? ma on przyspieszyć przyrost masy mięśniowej i poprawić naszą siłę.

4. Białko - Białko Serwatkowe . Koncentrat białek serwatkowych (WPC) charakteryzuje się bardzo wysoką wartością odżywczą i aktywnością anaboliczną. Wysoka wartość odżywcza i aktywność anaboliczna sprawiają, że koncentrowane białka serwatkowe uznano za wysoko efektywne źródło białka pokarmowego dla sportowców wyczynowych i osób aktywnych ruchowo. Wysoką wartość odżywczą zawdzięczają znakomitej przyswajalności oraz optymalnym proporcjom aminokwasów egzo- i endogennych z wyjątkowo wysokim udziałem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) i glutaminy.

To te najpopularniejsze


Wracając do tematu ... NIe zamierzam narazie brać kreatyny podobnie jak i Gainera .. Natomiast napewno zamierzam zaopatrzyć się w białko oraz carbo. Carbo ponieważ tego supla dostarcza sie do 15min po treningu aby uniknąć Katabolizmu. Można Carbo zastąpić zjadaniem dwóch bananów ale nie zawsze jest kasa na banana hehe a pozatym wygodniej jest je wypić ze smakiem po treningu. Białko .. do niwelowania braków lub niedoborów bialka w posiłku a także w razie konieczności białko można w odpowiednich proporcjach zmieszać z carbo tworząc posiłek zastępczy

Szukałem i czytałem mnóstwo opinii i artykułów dotyczących odpowiedniego BIAŁKA i CARBO w przystępnej cenie .

Co Do Białka .. Jest chyba 3 faworytów..przynajmniej moim i większości amatoró kulturystyki .
1. Ostrowia!świetny przelicznik jakości do ceny  bardzo dobry składz .Powszechnie zbierające bardzo wysokie noty! ok.40zł za KG
LINK --> http://allegro.pl/bialko-ostrowia-wpc-8 … 54055.html

2.  Białko KFD .. Według wielu opinii jeszcze lepsze niż Ostrowia i to w tej samej cenie ... osobiście właśnie te zakupię .  ok. 40zł za KG
LINK---> http://sklep.kfd.pl/kfd-100-whey-protein-p-2451.html

3. Jeśli masz wiecej kasy .. OPTIMUM WHEY GOLD STANDARD ok 90zł za KG ...świetne noty..świetny skład...górna półka supli .
LINK ---> http://allegro.pl/optimum-whey-gold-sta … 13569.html


Co Do Carbo ... wszedzie czytałem że nie ma większego znaczenia..wszystko jest bardzo do siebie podobne a róznice cenowe wahają się od 2 do 5zł ...  Dlatego ja polecam
1. CARBO LITTLE KFD ok 18zł za KG
LINK ---> http://allegro.pl/kfd-carbolite-1000-g- … 42597.html


Co Do Gainera ... wszędzie opinie są zgodne ... numer 1 to MASS XXL firmy TREC
LINK --- > http://allegro.pl/gainer-mass-xxl-4800- … 82796.html

Co do Kreatyny ... nie interesuje mnie narazie ona więc sie nie wypowiadam

Ostatnio edytowany przez Ozzy (2012-12-21 22:02:29)


Pomogłem ? Daj punkt

Offline

 

#2 2012-12-25 17:57:57

 Kris Niszczyciel

Sparta

Skąd: zabrze
Zarejestrowany: 2012-12-22
Posty: 69
Punktów :   

Re: Jakie Suple - Czyli Rady Wujka Ozzy-ego

ja jestem zwolennikiem ćwiczeń naturalnych bez suplementów - witaminy jak najbardziej, substancje odżywcze też, reszta to oszukiwanie siebie i innych, często źle wpływa na zdrowie i wywołuje efekt brania coraz to innych środków


Mam 20 w łapie a TY!!!!?

Offline

 

#3 2012-12-25 18:43:31

 Ozzy

Sparta

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2012-12-21
Posty: 95
Punktów :   

Re: Jakie Suple - Czyli Rady Wujka Ozzy-ego

też jestem tego zdania co Ty ... ale co jest złego w zwykłym skoncentrowanym białku serwatkowym ? .. owszem to nigdy nie bedzie białko pochodzenia naturalnego ale pisałem wyżej że własnie w pierwszej kolejnosci powinnismy z pokarmów czerpać składniki odzywcze a w razie czego by utrzymac diete, a jest to czasem trudne jak np siedzisz na uczelni od 9tej do 18tej, machnąc sobie szejka


Pomogłem ? Daj punkt

Offline

 

#4 2012-12-25 20:19:29

 Kris Niszczyciel

Sparta

Skąd: zabrze
Zarejestrowany: 2012-12-22
Posty: 69
Punktów :   

Re: Jakie Suple - Czyli Rady Wujka Ozzy-ego

Zło czai się w ukryciu:P


Mam 20 w łapie a TY!!!!?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutokllub.pun.pl www.bleach-revolution.pun.pl www.ableton.pun.pl www.legends-of-shinobi.pun.pl www.serwer-minecraft.pun.pl